Przeskocz do treści

Obóz sportowy – ubezpieczenie

Obóz sportowy? Konieczna dodatkowa polisa dla sportowca
Dlatego wykup dziecku osobiście pomocną polisę albo sprawdź, czy ubezpieczenie edukacyjne jest na wyższą kwotę. Być może jest dostateczna, a gdy nie, pomyśl o np. o ubezpieczeniu sportowym. Możesz je zawrzeć wyłącznie na trwanie wyjazdu. Umowa sportowa lepiej uchroni dziecko, dlatego  że zawiera wszystkie kontuzje, jakie mogą się zdarzyć w czasie treningów. Nie przejmuj się, że dziecko regularnie nie uprawia sportów wyczynowo. W razie wypadku otrzymasz odszkodowanie z polisy wykupionej przez organizatora wyjazdu plus z tej, którą sam nabyłeś.

Ubezpieczenie OC organizatora wyjazdu

Organizator kolonii lub obozów, który faktycznie dba o bezpieczeństwo w przeróżnych zakresach, wykupi też asekurację Odpowiedzialności cywilnej. Gdy przydarzy się wypadek, bo np. patron nie dopilnuje dzieci, możesz żądać wypłaty w ramach tej umowy. Honorarium z tego tytułu to kolejne asekurowanie, niezależne od odszkodowania z NNW na rower. Po wypadku rehabilitacja może być długa i kosztowna, stąd zastosowanie wszystkich alternatyw na z pewnością niezmiernie się przyda.
Gdy organizator nie jest zabezpieczony, to żądanie adresujemy wprost do niego. Jeśli posiada polisę odpowiedzialności cywilnej, kontaktujemy się z ubezpieczycielem. Zabezpieczenie Odpowiedzialności cywilnej organizatora to również beztroski sen dla niego samego.finalnie nie wszystko jesteśmy w  staniezaplanować, a wypadki po prostu się zdarzają, nawet jeżeli staramy się wszystko dopiąć na ostatni guzik.